Новини
21 февраля 2018, 08:57

Навіщо потрібен модуль узгодження?

Найбільш простий варіант підключення електроустаткування причепа до електромережі автомобіля - це включити лампи причепа паралельно з відповідними задніми ліхтарями автомобіля. Раніше такий підхід використовувався всюди, та й зараз це все ще можливо на деяких автомобілях.

Однак в більшості сучасних автомобілів їх електроніка вміє визначати несправності в ланцюзі ламп - чи то перегорання лампи, обрив, коротке замикання або інші варіанти, які призводять до зміни споживаного струму і / або потужності. У такому випадку при спробі "запаралелити" лампи причепа з задніми ліхтарями комьютер автомобіля буде видавати помилку.

Найпростіший спосіб вирішення проблеми - використання спеціального пристрою, названого модулем узгодження, або адаптером, або смарт-коннектом. Цей пристрій так само підключається до задніх ліхтарів, але при цьому практично не споживає струму і, таким чином, не впливає на роботу комп'ютера автомобіля. Воно використовує напругу на лампах лише як керуючий сигнал, потужність же для включення ламп причепа береться від окремого проводу, який підключається в плюса живлення автомобіля.

Залежно від моделі, смарт-коннект може виконувати й інші функції: стежити за станом ламп причепа і інформувати водія про їхню несправність, підміняти одні лампи іншими в разі несправності (наприклад, при перегорання лампи повороту виконувати сигналізацію повороту відповідної лампою стоп-сигналу), вимикати парктронік автомобіля при підключенні причепа тощо.

Хоча встановити пристрій, як правило, не складно, ми все ж рекомендуємо, що б універсальні набори електрики встановлювалися тільки досвідченими фахівцями.

 

Каталог модулів узгодження

Другие новости
4 января 2018, 21:14
25 апреля 2019, 15:53
Заказать звонок